Persolnalizacja

Persolnalizacja

Czy zmiana terminu ślubu i wesela wiąże się z dodatkowymi kosztami?

Czy zmiana terminu wesela wiąże się z dodatkowymi kosztami? Czy grozi nam utrata wpłaconej zaliczki? A może wszystko da się odkręcić i nie ma co się stresować?
Nie wszystkie sytuacje w życiu możemy przewidzieć, nie na wszystkie też mamy zawsze wpływ. W tym roku pandemia koronawirusa uświadomiła nam, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i dokładne przeanalizowanie umowy przed jej podpisaniem. Zadbanie o swoje prawa na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia jest bardzo istotne również w branży ślubnej. W tym artykule odpowiemy na jedno z ważniejszych pytań, które obecnie dotyczy wielu par młodych, czyli co się stanie z wpłaconą zaliczką, jeśli zdecydujemy się zmienić datę naszego wesela lub całkowicie je odwołać?

Data wesela przełożona na przyszły rok, i co teraz?
Czy umowy ulegną zerwaniu? Co z naszą zaliczką?

Co do zasady – nie. Zmiana terminu nie powoduje zerwania umowy, a jedynie zmiany w jej zapisie.  Najlepiej w takiej sytuacji zadbać o sporządzenie aneksu do umowy, który zostanie podpisany przez obydwie strony. Zaliczka pozostaje na koncie sali weselnej, dzięki czemu rezerwujemy wyznaczony termin.

Rezygnujemy z wesela, póki sytuacja się nie ustatkuje, czy możemy zerwać umowę i jakie niesie to za sobą skutki?

Wiele zależy od tego, jakie konkretne postanowienia odnośnie rezygnacji zawarliśmy w umowie. Bardzo często odstępując od umowy w wyniku siły wyższej, przyczyn niezależnych od nas, czym epidemia korona wirusa na pewno jest, nie będziemy musieli ponieść dodatkowych kosztów ani stracić zaliczki. 
Poszukajcie w Waszych umowach informacji na temat rezygnacji, terminów, siły wyższej, ponieważ tutaj każdy przypadek musi być potraktowany indywidualnie i oparty na tym, co zostało zapisane w umowach. W przypadku korona wirusa są bardzo duże szanse na to, że rozwiążecie umowę za porozumieniem stron, odzyskując wpłaconą zaliczkę.
Korona wirus mocno namieszał w branży ślubnej i pozmieniał plany nie tylko parom młodym, ale także wielu firmom. Mamy nadzieję, że uda Wam się porozumieć z Waszymi wykonawcami, ponieważ dla obydwu stron jest to niewątpliwie ciężka sytuacja.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Bonjour, ceci est un commentaire.
    Pour débuter avec la modération, la modification et la suppression de commentaires, veuillez visiter l’écran des Commentaires dans le Tableau de bord.
    Les avatars des personnes qui commentent arrivent depuis Gravatar.

Dodaj komentarz